ریشه ایران تصویر جهانگیری اخبار حوادث

ریشه: ایران تصویر جهانگیری اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در راه عمل به وعده هایم از هیچ کس هراسی ندارم / این سخن ناروایی است که می گوین

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان با حضور در پای صندوق‌های رای نشان دادند که به آینده امیدوار هستند، گفت: هر کسی می‌خواهد به مردم سیستان

در راه عمل به وعده هایم از هیچ کس هراسی ندارم / این سخن ناروایی است که می گوین

روحانی: در راه عمل به وعده هایم از هیچ کس هراسی ندارم / این سخن ناروایی است که می گویند روحانی دیروز به رأی مردم نیاز داشت و امروز نیاز ندارد

عبارات مهم : استانی

رییس جمهور با اشاره به اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان با حضور در پای صندوق های رای نشان دادند که به آینده امیدوار هستند، گفت: هر کسی می خواهد به مردم سیستان و بلوچستان خدمت کند باید سرمایه گذاران و کارآفرینان را جهت سرمایه گذاری تشویق کند.

به گزارش انتخاب، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز (شنبه) در جریان سفر استانی خود به استان سیستان و بلوچستان و در دیدار با برگزیدگان این استان، اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان کارآفرینی زیادی دارد که باید آنها را جهت سرمایه گذاری تشویق کنیم. اگر سرمایه دار اول بیاید و همه او را یاری کنیم سرمایه دار دوم هم تشویق می شود. ما باید زمینه را جهت سرمایه گذاری فراهم کنیم.

در راه عمل به وعده هایم از هیچ کس هراسی ندارم / این سخن ناروایی است که می گوین

وی در ادامه افزود: این استان امنیت بسیار خوبی دارد، روابط مردم با هم مهربانانه و برادرانه است و مردم و دولت به هم اعتماد کامل داشته و مردم به آینده امیدوارند. ما باید زمینه سرمایه گذاری را در این استان فراهم کنیم. اگر گردشگری این استان رونق گرفته و معادن این استان فعال شوند تحول بزرگی در این استان ایجاد می شود.

روحانی خاطرنشان کرد: چابهار در آینده به یک مرکز بزرگ تجاری نه فقط جهت کشور عزیزمان ایران بلکه جهت کل منطقه تبدیل می شود. ما این پروژه را شروع کردیم و سال به سال پیش می رویم تا به نشانه خود یعنی تبدیل چابهار به یک مرکز تجاری بزرگ دست پیدا کنیم.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان با حضور در پای صندوق‌های رای نشان دادند که به آینده امیدوار هستند، گفت: هر کسی می‌خواهد به مردم سیستان

رییس جمهور با بیان اینکه همکاری مردم کلید مهم حل پرسشها ماست، تصریح کرد: راه حل اقتصاد ما، درون زایی و برون نگری هست. درون زایی یعنی دولت و ملت با هم وارد کار شده است و از توان خود استفاده کنند. ما باید از تسهیلات بانک های داخلی، سرمایه ایرانیان خارج از کشور و همچنین سرمایه گذاران خارجی بهره ببریم. سرمایه گذار ما باید پول ارزان تری به دست بیاورد یعنی با بهره کمتری پول در اختیار داشته باشد. کم کردن سود تسهیلات بانکی یکی از برنامه های دولت یازدهم بوده که در دستور کار دولت دوازدهم هم قرار دارد. سود بانکی قبلا 28 یا 29 درصد بوده که اکنون به 18 و 19 درصد رسیده هست. تلاش ما این است که باز هم این سود را پایین بیاوریم.

وی تاکید کرد: باید تسهیلات ارزان تر و سهل تر در اختیار مردم قرار بگیرد. از طرفی باید سرمایه ایرانیان خارج از کشور و سرمایه سرمایه گذاران و بانک های خارجی را هم جذب کنیم. در 100 روز دولت دوازدهم 23.1 میلیارد دلار توانستیم با بانک های متفاوت جهت فاینانس قرارداد امضا کنیم.

رییس دولت دوازدهم در ادامه گفت: در بخش برون نگر اقتصاد وظیفه دولت زیاد از مردم هست. ما باید تلاش کنیم تا روابط خود را با سایر دولت ها جهت جذب سرمایه درست کنیم. استان سیستان و بلوچستان یک استان مرزی است و استان های مرزی معمولا مشکلاتی از قبیل ناامنی، مهاجرت و موادمخدر دارند. از طرفی همین استان مرزی بودن می تواند جهشی جهت تجارت با کشورهای همسایه باشد. ما اکنون روابط بسیار خوبی با کشورهای همسایه استان سیستان و بلوچستان داریم.

در راه عمل به وعده هایم از هیچ کس هراسی ندارم / این سخن ناروایی است که می گوین

روحانی با اشاره به اینکه توسعه سواحل مکران نیز در دستور کار دولت قرار دارد، خاطرنشان کرد: این سواحل جهت ایجاد نیروگاه اتمی مناسب هست. ما دنبال خرید چند نیروگاه کوچک اتمی جهت تولید برق و شیرین کردن آب در سواحل مکران هستیم لیکن این سواحل جهت سرمایه گذاری مناسب بوده و سابقه زلزله با ریشتر اوج هم ندارد، توسعه این سواحل به نفع مردم منطقه خواهد بود. در عین حال هر جا که به فکر توسعه هستیم باید به فکر پرسشها زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی آن منطقه هم باشیم و به فکر پرسشها مردم بومی آنجا باشیم و در واقع برنامه ما جهت توسعه باید یک برنامه جامع باشد.

وی در آخر با بیان اینکه برنامه دولت نگه داشتن تورم تک رقمی و دستیابی به رشد اقتصادی بالای پنج درصد هست، گفت: امیدواریم تا آخر سال 96 میزان اشتغال ایجاد شده است از میانگین سال های گذشته زیاد شود. ما در کنار تورم تک رقمی و رشد بالای پنج درصد دنبال ایجاد اشتغال زیاد هستیم و با همه وزرا تلاش می کنیم تا به این نشانه دست پیدا کنیم.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان با حضور در پای صندوق‌های رای نشان دادند که به آینده امیدوار هستند، گفت: هر کسی می‌خواهد به مردم سیستان

وی در بخش دیگری گفت: بعضی می گویند تمام پرسشها ما مربوط به فضای سایبری هست. جهت اصلاح فضای سایبری نمی تواند این فضا را بست بلکه باید به فکر اصلاح آن بود

در دولت هم مدیر جمهور را زیاد نقد کنید چراکه هزینه آن کمتر است.

در راه عمل به وعده هایم از هیچ کس هراسی ندارم / این سخن ناروایی است که می گوین

اگر در دانشگاه آزادی نباشد، در آن دانشگاه خلاقیت و نوآوری نیست. ما نیاز به خلاقیت و نوآوری داریم. باید به دانشگاه حداقل به اندازه حوزه علمیه آزادی بدهیم.

در دانشگاه نباید دلواپس این باشیم که هنگامی که حرف می زنیم، کسی اسم ما را یادداشت می کند. ستاره خاص آسمان هست، مربوط به دانشگاه نیست.

همه دانشجویان ما حامی ارزش ها هستند. همه دانشجویان کشور عزیزمان ایران و اسلام و جمهوری اسلامی را دوست دارند. بعضی ها خودشان را متولی ارزش ها می دانند درحالی که ارزش ها متولی نیاز ندارد.

برخی می گویند تمام پرسشها ما مربوط به فضای سایبری هست. جهت اصلاح فضای سایبری نمی توان این فضا را بست، بلکه باید به فکر اصلاح آن بود.

اگر فضای سایبری محدود شود، دسترسی ها به اطلاعات مورد نیاز جهت پیشرفت کشور محدود می شود.

در شش ماه اول امسال ۵۰ هزار نفر در حوزه آی سی تی (فناوری اطلاعات) مشغول کار شده است اند و کسب و کار دیجیتالی یکی از راه حل های مسئله بیکاری در کشور است.

واژه های کلیدی: استانی | دانشگاه | سرمایه گذار | فضای سایبری | سرمایه گذاری | سیستان و بلوچستان | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs